Uloga istraživača u pružanju analitičke podrške u procesu pristupanja Srbije EU

Dana 10. jula 2017. godine održana je panel konferencija pod nazivom “Uloga istraživača u pružanju analitičke podrške u procesu pristupanja Srbije EU”. Svrha ove konferencije bila je da učesnicima pruži neophodne informacije za razumevanje značaja uključivanja šire stručne javnosti, pre svega istraživača, u process analitičke podrška za pregovore o pristupanja Evropskoj uniji. Predstavljeni su modeli potencijalnog uključivanja istraživača u izradu analitičkih dokumenata neophodnih za efektivnije pregovaranje sa EU.

Na panel konferenciji su govorili: Tanja Miščević, šef Pregovaračkog tima za vođenje pregovora o pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji; Viktor Nedovič, pomoćnik ministra, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja; Duško Blagojević, predsednik Zajednice instituta Srbije; Jovan Zubović, direktor Instituta ekonomskih nauka.

Uloga istraživača u pružanju analitičke podrške u procesu pristupanja Srbije EU