Održiva privreda i životna sredina

Dana, 23. aprila 2014. godine na Institutu ekonomskih nauka, pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, održan je međunarodni naučni skup „Održiva privreda i životna sredina". Skup je otvorila Stana Božović, državni sekretar u Ministarstvu energetike, razvoja i životne sredine Republike Srbije. U uvodnom delu skupa, pozdravni govor održali su prof. dr Larisa Jovanović, predsednica društva Ecologica, prof. dr Dejan Erić, direktor Instituta ekonomskih nauka, prof. dr Radoje Zečević, predstavnik Ministarstva energetike, razvoja i životne sredine Republike Srbije, i predsednik Srpske akademije inovacionih nauka, gospodin Petar Rajačić.

Tom prilikom je predsednica društva Ecologica u znak dobre saradnje uručila povelju Institutu ekonomskih nauka. Povelju je ispred IEN primio direktor prof. dr Dejan Erić.

Nakon uvodnog dela usledile su sesije na kojima su izloženi radovi iz oblasti klimatskih promena, ekoloških problema, zelene ekonomije, itd. Skupu je prisustvovalo preko 70 učesnika, stručnjaka u domenu zaštite životne sredine, ekonomista, pravnika, inženjera, meteorologa i istraživača iz mnogih drugih naučnih oblasti.

Održiva privreda i životna sredina