Uticaj klimatskih promena na životnu sredinu i privredu

22. aprila 2013. godine na Institutu ekonomskih nauka, pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, održan je međunarodni naučni skup Uticaj klimatskih promena na životnu sredinu i privredu. Skup je otvorila prof. dr Larisa Jovanović, predsednica društva Ecologica. U uvodnom delu skupa, pozdravni govor održali su prof. dr Dejan Erić, direktor IEN, prof. dr Radoje Zečević, rektor ALFA Univerziteta, prof. dr Časlav Lačnjevac predsednik SITS, i predsednik Srpske akademije inovacionih nauka, gospodin Petar Baron Rajačić.

Nakon uvodnog dela usledile su sesije na kojima su izloženi radovi iz oblasti klimatskih promena, ekoloških problema, zelene ekonomije itd. Skupu je prisustvovalo preko 60 učesnika, stručnjaka u domenu zaš¬tite životne sredine, ekonomista, pravnika, inženjera, meteorologa i istraživača iz mnogih drugih naučnih oblasti.

Uticaj klimatskih promena na životnu sredinu i privredu