Kraj privatizacije, posledice po ekonomski razvoj i nezaposlenost u Srbiji

U zajedničkoj organizaciji Instituta ekonomskih nauka (IEN) i Saveza samostalnih sindikata Srbije (SSSS) 4. februara 2010. godine održan je naučni skup: "Kraj privatizacije, posledice po ekonomski razvoj i nezaposlenost u Srbiji". Na skupu su učestvovali predstavnici Vlade Republike Srbije, državnih organa nadležnih za oblast privatizacije, predstavnici poslodavaca i sindikata, privrednici, profesori fakulteta, naučni i javni radnici.

Goste i učesnike skupa pozdravili su direktor IEN prof. dr Dejan Erić i predsednik SSSS Ljubisav Orbović. O naporima Vlade Republike Srbije u rešavanju aktuelnih problema povezanih sa pojedinim privatizacijama učesnike je informisao ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić.

U nastavku su prezentirani radovi i vođena je stručna, argumentovana i otovrena diskusija u kojoj su se čuli polemični tonovi, ali i pojedini konkretni predlozi za rešavanje otvorenih pitanja privatizacije i položaja zaposlenih radnika u privatizovanim preduzećima u Srbiji.

Inicijalne teze

Saopštenje za medije