Interreg IPA Program prekogranične saradnje Srbija - Hrvatska 2014-2020.

project

U aprilu 2017. godine, Zajednički odbor za praćenje (Joint Monitoring Committee) Intereg IPA programa prekogranične saradnje Srbija-Hrvatska za period 2014-2020. godine odobrio je za finansiranje projekat Instituta ekonomskih nauka pod nazivom Enriching tourism offer for persons with visual impairment and blindness (VISITUS). Projekat VISITUS jedan je od 24 projekta odobrenih za finansiranje od ukupno 127 projektnih predloga pristiglih u okviru Prvog projektnog poziva za period 2014.-2020, jedan od 6 prihvaćenih u okviru Prioritetne oblasti 3 - Doprinos razvoju turizma i očuvanja kulturnog i prirodnog nasleđa.

Cilj projekta je kreiranje uslova za unapređenje turističke ponude u pograničnom području Severnobačkog okruga i Osječko-baranjske županije kroz proširenje ponude za slepe i slabovide.

Parterni na projektu:

• Grad Sombor, Republika Srbija
  • Opština Erdut, Republika Hrvatskaa
  • Institut ekonomskih nauka, Republika Srbija

Koordinator tima Instituta ekonomskih nauka je Petar Mitić.