Okrugli sto Perspektive razvoja Centra podataka u društvenim naukama u Srbiji

osto

Dana, 15. marta 2017. u Institutu ekonomskih nauka održan je okrugli sto na temu "Perspektive razvoja Centra podataka u društvenim naukama u Srbiji".

Okrugli sto su otvorili dr Vladimir Popović, državni sekretar u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i direktor Instituta dr Jovan Zubović.

Uvodno izlaganje održala je dr Aleksandra Bradić-Martinović na temu „Razvoj infrastrukture za arhiviranje podataka u društvenim naukama u Srbiji od 2012. godine do danas". Takođe, predavanja su održali Aleksandar Zdravković (Institut ekonomskih nauka), Jelena Banović (Institut ekonomskih nauka) i Larisa Malić (Institut za književnost i umetnost).

Gostujući predavači su bili Biljana Kosanović iz RCUB-a sa temom „Šta H2020 očekuje od istraživača u vezi istraživačkih podataka-predlozi za istraživače u Srbiji", i Jelena Ćeriman sa temom „Arhiviranje podataka iz ugla istraživača".

Dr Vladimir Popović   Dr Jovan Zubović
Dr Aleksandra Bradić-Martinović   Ma Aleksandar Zdravković