Održan okrugli sto

osto

Okrugli sto na temu „EKONOMSKE I SOCIJALNE POSLEDICE PRODAJE POLJOPRIVREDNIH PREDUZEĆA I ZEMLJIŠTA U SRBIJI - efekti dosadašnje prodaje poljoprivrednog zemljišta kao prirodnog resursa” održan je 23. februara 2017. godine u Institutu ekonomskih nauka. Okrugli sto su otvorili dr Ivana Domazet, predsednica Naučnog veća Instituta ekonomskih nauka i profesor Božo Drašković. Uvodni referat prezentovao je prof. Miladin Ševarlić, dok su izlaganja po pozivu održali Vojislav Simanović, Miodrag Kostić, vlasnik MK Group, i prof. dr Blagoje Babić, član Naučnog društva ekonomista Srbije.

U raspravi su još učestvovali i Marko Sekulović (Naučno društvo ekonomista Srbije), Milan Prostran, Branislav Gulan (SANU), Koviljko Lovre (Ekonomski fakultet Subotica), Zoran Ristić (UGS Nezavisnost), Petar Đukić (Tehnološko-metalurški fakultet Beograd), Tatjana Jovanić (Pravni fakultet Beograd), Uroš Čemalović (Pravni fakultet u Strazburu), Luka Baturan (Pravni fakultet u Novom Sadu), Stela Strsoglavec (Educa Humana), Miroslav Kiš (Asocijacija poljoprivrednika) i Gordana Vukelić (Beogradska bankarska akademija).

Prof. Božo Drašković   Dr Ivana Domazet
dm3.jpg   Učesnici