Na Beogradskoj bankarskoj akademiji je 25. i 26. januara 2016. godine održana međunarodna naučna konferencija pod nazivom “Europe and Asia: Economic integration prospects” na kojoj je IEN bio suprganizator. U radu Konferencije učestvovali su naučnici, istraživači i univerzitetski profesori Francuske, Nemačke, Portugala, Rusije, Bugarske, Kine, Turske, Italije, Velike Britanije, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Srbije i zemalja iz okruženja.

Cilj Konferencije bio je da okupi naučnike, istraživače i kreatore ekonomske politike iz različitih zemalja i da obezbedi naučno-stručnu podlogu za delotvorno identifikovanje rešenja i izazovaekonomskih integracija. Konferenciju su otvorili dekan Fakulteta prof. dr Hasan Hanić, predstavnik Instituta ekonomskih nauka prof. dr Mirjana Marković-Radović i državni sekretar u Vladi Republike Srbije Stevan Nikčević.