Održan sastanak Izvršnog komiteta EADI

Institut ekonomskih nauka (IEN) je dugi niz godina jedan od članova Evropskog udruženja razvojnih instituta (European Association of Development Research and Training Institutes - EADI). EADI predstavlja mrežu u kojoj se nalazi preko 150 institucionalnih članova iz gotovo cele Evrope. Na ovogodišnjoj generalnoj skupštini za člana Izvršnog komiteta kao predstavnik naše zemlje izabran je prof. dr Dejan Erić.

logo_eadi

U periodu od 22-24. oktobra u Bonu održan je redovni sastanak Izvrnog komiteta EADI. Na skupu je razmatran veliki broj pitanja koja su definisana zaključcima generalne skupštine održane u junu mesecu. Profesor Erić je kolegama iz Izvršnog komiteta predstavio aktivnosti IEN i drugih srodnih naučnih institucija iz naše zemlje.

okt24_eadi1 okt24_eadi2
okt24_eadi3 okt24_eadi4

U toku skupa direktor IEN je imao više bilateralnih sastanaka sa predstavnicima drugih zemalja. Naredna sednica Izvšnog komiteta je zakazana za proleće 2015. godine.

okt24_eadi5 okt24_eadi6