RRPP 2014-2016 - Novi projektni ciklus

U četvrtak 10. jula 2014. godine u prostorijama IEN održan je uvodni sastanak i prezentacija regionalnih istraživačkih projekata odobrenih za finansiranje u novoj fazi Regionalnog programa podrske istrazivanjima u oblasti drustvenih nuaka na Zapadnom Balkanu (RRPP).

U novoj fazi odobreno je 8 regionalnih projekata koje će voditi istraživacke institucije iz Srbije. Ukupan iznos sredstava koja ce po finansiranja ovih projekata u periodu 2014-2016 je blizu 1 milion švajcarskih franaka. Projekti RRPP u novom ciklusu su:

• Figuring Out the Enemy: Re-imagining Serbian-Albanian Relations,
    Institut za filozofiju i društvenu teoriju
  • Are regulatory agencies in Serbia and Macedonia transparent and accountable?
    Beogradski institut za javnu politiku
  • Impact of fiscal decentralisation on local economic development in Serbia and Montenegro,
    Evropska istraživačka akademija, Beograd
  • Performance Audit and Policy Evaluation: On the Same or Parallel Tracks?,
    Centar za evropske politike (CEP)
  • Gender that matters: Poverty and Social Inclusion - Social Protection Status in Rural Kosovo and Serbia,
    Centar za etiku, pravo i primenjenu filozofiju
  • Representation of Gender Minority Groups in Media: Serbia, Montenegro and Macedonia,
    Fakultet za medije i komunikacije, Univerzitet Singidunum
  • From inclusive Identities to Inclusive Societies: Exploring Complex Social Identity in Western Balkans,
    Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu
  • Informal Practices of Capturing Economic Resources by Political Elites: Exploring Party Patronage in Kosovo and Serbia,
    Secons grupa za javne inicijative

RRPP program vodi Institut za Centralnu i Istocnu Evropu Univerziteta u Friburgu, a lokalna kancelarija u Srbiji je Institut ekonomskih nauka iz Beograda. Program je u potpunosti finansiran od strane Svajcarske agencije za razvoj i saradnju (SDC).

jul10_rrpp1 jul10_rrpp2
jul10_rrpp3 jul10_rrpp4