Istraživači IEN na konferenciji "Rusija i Srbija u Evropi (1991-2011. godine)"

U petak, 6.aprila 2012. istraživači IEN-a dr Slavenko Grgurević i ma Elena Baranenko prisustvovali su konferenciji "Rusija i Srbija u Evropi (1991-2011. godine)" koja je bila održana na Megatrend univerzitetu.

Učesnici konferencije su bili visoki predstavnici Instituta za evropska istraživanja Ruske akademije nauka u Moskvi, kao i naučnici i profesori iz Srbije. Počasni gost bio je ambasador Ruske Federacije Aleksandar Vasiljevič Konuzin koji je imao uvodnu reč i tokom konferencije je aktivno učestvovao u diskusijama.

Učesnici konferencije u svojim izlaganjima su se pre svega fokusirali na razmatranje odnosa između Srbije i Rusije, na probleme i perspektive ekonomske saradnje dve države, sa posebnim osvrtom na pitanje, u kom smeru će se odvijati međudržavni odnosi nakon ulazka Srbije u EU. Između ostalog, značajna pažnja je bila posvećena ulozi Rusije u očuvanju teritorijalnog integriteta Srbije, kao i naglašavanju posebne istorijske, kuturne i duhovne bliskosti dva naroda.

Dr Slavenko Grgurević je izlagao na temu "Balkan i Srbija na razmeđima puteva, kultura i milenijuma".

april6_konf_mega1 april6_konf_mega2