Istraživači IEN prisustovali otvaranju javnog poziva

Otvaranje javnog poziva za Program sufinansiranja inovacija, pod nazivom "Projekat podrške inovacijama u Srbiji", održano je 29. marta u svečanoj sali Građevinskog fakulteta u Beogradu. Skupu su prisustvovali Ivana Stanković i Dragan Filimonović, istraživači Instituta ekonomskih nauka.

Projekat podrške inovacijama u Srbiji u vrednosti od 8,4 miliona evra finansira se kroz pretpristupne fondove Evropske unije (IPA) za Srbiju i sprovodi se u saradnji sa Svetskom bankom.

Uvodna izlaganja su održali eminentni gosti, među kojima su bili Žarko Obradović, ministar prosvete i nauke, Vensan Dežer, šef delegacije Evropske unije u Srbiji, Lu Brefor, šef kancelarije Svetske banke u Srbiji i Ljiljana Kundaković, v.d. direktora Fonda za inovacionu delatnost.

mart29_gf1   mart29_gf2
mart29_gf3   mart29_gf4