Poseta mladih istraživača iz Portugala

U periodu 4-9. novembar 2012. godine, u okviru Programa naučne i tehnološke saradnje između Republike Srbije i Republike Portugal za period 2011-2012. godina, Joao Gaspar i Gilson Pina sa Univerziteta u Coimbri boravili su u radnoj poseti IEN.

Cilj posete je priprema publikacije "Agriculture in Serbia and Portugal: Recent developments and Policy Implications" koja je rezultat istraživanja u okviru projekta: Poljoprivreda, prirodni resursi i ekonomski rast - implikacije na ruralnu politiku u Srbiji i Portugalu. Prvog i drugog dana posete imali su više radnih sastanaka sa rukovodiocem tima Srbije dr Srdjanom Redžepagićem i saradnicima na projektu mr Isidorom Berahom i ma Duškom Bodrožom. Ujedno, istraživače iz Portugala je primio i sa njima razgovarao direktor Instituta prof. dr Dejan Erić.

nov6_port1