Promocija knjige "Finansiranje malih i srednjih preduzeća u Srbiji" na okruglom stolu u Privrednoj komori Srbije

U zajedničkoj organizaciji Privredne komore Srbije (PKS), Instituta ekonomskih nauka i USAID Projekta za bolje uslove poslovanja u okviru projekta Evropska mreža preduzetništva 10. oktobra 2012. godine u prostorijama PKS održan je okrugli sto posvećen problematici finansiranju malih i srednjih preduzeća u Srbiji. Osnovni cilj skupa je bio da se inicira dijalog privrede i finansijskog sektora kako bi se preduzele neophodne akcije za unapredenje pristupa izvorima finansiranja, a za koje nije neophodna intervencija države.

Kao sastavni deo okruglog stola održana je promocija monografije: "Finansiranje malih i srednjih preduzeća u Srbiji" autora Dejana Erića, Isidore Beraha, Sonje Đuričin, Nataše Kecman i Božane Jakišić.

Pored autora, prisutnima su se obratili i recenzenti monografije prof. dr Mirjana Radović-Marković i prof. dr Slobodan Aćimović, Radmila Milivojević i Kristina Đurić ispred Privredne komore Srbija i Ana Jolović ispred USAID Projekta za bolje uslove poslovanja.

Na okruglom stolu je učestvovao veliki broj privrednika i predstavnika relevantnih državnih institucija i agencija.

okt10_promo_pks0 okt10_promo_pks1
okt10_promo_pks3 okt10_promo_pks2