Seminar Fondacije Konrad Adenauer pod nazivom „Srbija, zemlja izmedju istoka i zapada“

Od 26. do 31. avgusta 2012. godine u Institutu ekonomskih nauka u Beogradu održan je seminar Fondacije Konrad Adenauer pod nazivom „Srbija, zemlja izmedju istoka i zapada", namenjen studentima iz Savezne Republike Nemačke. Na seminaru je učestvovao 20 politički aktivnih studenata iz oblasti društvenih nauka sa raznih univerziteta u Nemačkoj.

U toku seminara učesnici su imali priliku da upoznaju Srbiju kroz istoriju, religiju, kulturu, politički život, sport i da razgovaraju sa istaknutim predstavnicima naše zemlje, dr Tanjom Miščević (doskorašnji državni sekretar u Ministarstvu odbrane), dr Čedomirom Antićem (istoričarem), Vladimirom Vukčevićem (republički tužilac za ratne zločine), Brunom Vekarićem (zamenik republičkog tužioca za ratne zločine), Tanjom Pašić (zamenica gradonačelnika Beograda), Mihaelom Šmitom (Nemačka privredna delegacija u Srbiji), mr Vladimirom Međakom (zamenik direktora Kancelarije za evropske integracije), Karin Maršal (Ambasada Nemačke u Beogradu), Davorom Džaltom (stručnjakom za religije), Nj. e. Stanislavom Hočevarom (nadbiskup beogradski), Nj. e. Muhamedom Jusufspahićem (muftija srbijanski), poslanicima u Narodnoj skupštini Republike Srbije Sandom Rašković-Ivić, Konstantinom Samofalovim i Petrom Petkovićem, Jelenom Diković (novinar „Danasa") i Vesnom Piperski-Tucakov (Izvršno veće AP Vojvodine).

avg27_sem1 avg27_sem2
avg27_sem3 avg27_sem4