Promocija novih publikacija u izdanju IEN

Dana 22. decembra u prostorijama IEN je održana prezentacija najnovijih izdanja Instituta. Reč je o publikacijama „Učeničke zadruge i proširena delatnost škola u cilju povećanja kvaliteta obrazovanja i veće socijalne uključenosti školske dece u Republici Srbiji: Srbija, zemlje evropske unije i zemlje u okruženju" autorki dr Mirosinke Dinkić, mr Kosovke Ognjenović i ma Aleksandre Branković i "Ekonomska analiza uvođenja romskih zdravstvenih medijatora u sistem javnih zdravstvenih ustanova u Srbiji" autorki dr Mirosinke Dinkić i ma Aleksandre Branković.

Uvodnu reč je dao prof. dr Dejan Erić, direktor IEN. Nakon njega, svoj osvrt na publikacije su dale predstavnice iz Vlade Republike Srbije, gospođa Dubravka Šaranović Racić, pomoćnica ministra zdravlja, i gospođa Jelena Marković, koordinatorka za monitoring i evaluaciju u Timu za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva, kao i recenzenti publikacija, prof. dr Mirjana Radović Marković, prof. dr Snežana Simić, prof. dr Vesna Bjegović Mikanović i dr Tanja Knežević. Kratak prikaz najvažnijih nalaza studija su dale koautorke, mr Kosovka Ognjenović i ma Aleksandra Branković.

Intervju sa gospodjom Dubravkom Šaranović Racić play
dec22_promo1   dec22_promo1a