IEN dobio bilateralni projekat sa Univerzitetom u Koimbri

IEN i Univerzitet u Koimbri Ekonomskog fakulteta dobili projekat: „Agriculture, natural resources and economic growth: Implications on rural policy in Serbia and Portugal" čiji je rukovodilac tima iz Srbije dr Srdjan Redžepagić, pomoćnik direktora IEN.

U okviru Programa naučne i tehnološke saradnje Vlade Republike Srbije i Vlade Republike Portugal, koji je zaključen 27. januara 2010. godine, drugi sastanak Zajedničke srpsko-portugalske komisije održan je u Beogradu 30. maja 2011. godine. Zajednička komisija je ustanovila da je na Javni poziv za sufinansiranje zajedničkih naučnoistraživačkih projekata između Republike Srbije i Republike Portugal za period 2011-2012. godine, koji je bio objavljen od 20. oktobra do 30. novembra 2010. godine, prijavljeno 26 projekta koju su zadovoljili uslove konkursa. Nakon razmatranja pristiglih predloga te u skladu s utvrđenim prioritetima i pravilima Javnog poziva, ukupno je za realizaciju odobreno 10 projekata u trajanju od dve godine. Tom prilikom je projekat, koji je predoložen od strane IEN i Univerziteta u Koimbri Ekonomskog fakulteta, odobren za finansiranje u periodu od naredne dve godine. Tema projekta je „Agriculture, natural resources and economic growth: Implications on rural policy in Serbia and Portugal" čiji je rukovodilac tima iz Srbije dr Srdjan Redžepagić, pomoćnik direktora IEN.

Lista odobrenih projekata za finansiranje je odobrena na sajtu Ministarstva prosvete i nauke Republike Srbije.