Draško Nikolić učestvovao na 6. Sastanku

Na poziv OECD, Draško Nikolić, istraživač saradnik IEN je aktivno učestvovao na 6. Sastanku azijske mreže za korporativno upravljanje državnih preduzeća.

Sastanak je održan u Seulu, Južna Koreja, od 17-18 maja 2011., a organizovali su ga OECD i Korejski institut za javne finansije, uz podršku Vlade Koreje.

Predstavnici ministarstava i institucija uključenih u upravljanje državnom imovinom i državnim preduzećima su razgovarali i diskutovali o nekoliko tema kao što su: reforme u upravljanju državnim preduzećima - iskustva i perspektive; napredak u sprovođenju prioritetnih reformi; konkurentna neutralnost: promovisanje efikasne konkurencije između državnih preduzeća i privatnih preduzeća, korporativno upravljanje u komercijalnim bankama u državnoj svojini, ocenjivanje uspešnosti upravnih odbora itd.

maj17_dnseul1 maj17_dnseul2

maj17_dnseul3