Letnja škola ekonomije 2010

Dana, 12. jula 2010. godine u prostorijama Instituta ekonomskih nauka, otvorena Letnja škola ekonomije 2010. Svečanom otvaranju su prisustvovali i specijalni gosti: gospodin Mlađan Dinkić, potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar ekonomije i regionalnog razvoja, gospodin Lu Brefor, direktor kancelarije Svetske banke u Srbiji, gospodin Milko Štimac, predsednik Komisije za hartije od vrednosti, gospodin Džejms Stejn, v.d. direktora misije USAID u Srbiji, gospodin Saša Hadžiahmetović iz Fondacije Konrad Adenauer i gospodin Duško Vasiljević iz Svetske banke.

Dešavanja po danima: [13. jul]   [14. jul]   [15. jul]   [16. jul]   [19. jul]   [20. jul]   [21. jul]   [22. jul]   [23. jul]

jul12_lse1

Profesor Dejan Erić, direktor Instituta ekonomskih nauka, je održao pozdravni govor. Tom prilikom je poželeo dobrodošlicu studentima i uvaženim gostima, i predstavio im istoriju i sadašnje aktivnosti Instituta.

Potpredsednik Vlade, gospodin Mlađan Dinkić, je održao uvodno predavanje, na kome je predstavio ekonomsku politiku Vlade Srbije u uslovima globalne krize.

jul12_lse2   jul12_lse4.

jul12_lse3

Nakon njega predavanje je održala dr Barbara Kolm, direktorka Hajekovog instituta iz Beča. Ona je govorila o opasnostima koje može da izazovu rastući budžetski deficiti u evropskim državama.

Profesor Branko Milanović, vodeći ekonomista Svetske banke i profesor na Univerzitetu u Merilendu, je održao završno predavanje danas, o teorijama nejednakosti između država i empirijskim rezultatima.

jul12_lse5   jul12_lse6

jul12_lse7