Institut ekonomskih nauka postao lokalna koordinaciona jedinica Regionalnog programa podrške društvenim istraživanjima (RRPP) za Srbiju

Jula 2010. godine IEN je postao lokalna koordinaciona jedinica Regionalnog programa podrške društvenim istraživanjima (Regional Research Promotion Programme in the Western Balkans – RRPP) za Srbiju.

U cilju uspostavljanja osnovnih procedura i razmjene iskustava u okviru ovog Programa, u radnoj poseti novoosnovanoj kancelariji pri Institutu od 05-08. jula 2010. godine boravi g-đica Anđela Lalović, koordinator RRPP za Bosnu i Hercegovinu. Svrha ove radne posete jeste uspostavljanje dugoročnih partnerskih odnosa u regionu.

Regionalni program podrške društvenim istraživanjima je posvećen unapređenju dugoročnih istraživačkih kapaciteta u oblasti društvenih nauka na području Zapadnog Balkana, a finansiran je od strane Švajcarske agencije za saradnju i razvoj (SDC) preko Univerziteta u Friburgu (CH) .

jul5_ien_koordin_rrpp