Održan sastanak direktora naučnih instituta članova EADI

logo_eadiv

Održan sastanak direktora naučnih instituta članova EADI

29. oktobar

Godišnji sastanak direktora naučnih instituta članova Evropskog udruženja naučno-istraživačkih i trening instituta - EADI (European Association of Develompent Research and Training Institutes) za 2009. godinu održan je 29. i 30. oktobra u Kopenhagenu - Danska. Posle pauze od par godina na ovogodišnjem skupu Institut ekonomskih nauka, koji je dugogodišnji član EADI, predstavljao je direktor IEN prof. dr Dejan Erić.

okt29_de_eadi1 okt29_de_eadi2

Nakon dobrodošlice od strane predstavnika domaćina - direktora Danskog instituta za medjunarodne studije Nanna Hvidt o aktivnostima EADI govorili su gospoda Jean-Luc Maurer, predsednik EADI i Thomas Lawo, izvršni sekretar. Oni su istakli značaj organizacije, dosadašnje rezultate i planove za naredni period.

okt29_de_eadi3 okt29_de_eadi4

Predavanje na temu "Normativna moć Evropske unije" za učesnike skupa održao je prof. dr Ian Manners, prof. Roskilde Univerziteta i dugogodišnji saradnik Evropske komisije. Prvi dan skupa je završen dodelom nagrada nagrade EADI i upoznavanjem učesnika.

okt29_de_eadi5 okt29_de_eadi6