Poseta delegacije OECD

Delegacija Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD) u sastavu gospodin Colm Foy, koordinator za region Crnog mora i centralnu Aziju i gospodin Suleyman Yilmaz, savetnik posetila je u ponedeljak 28. septembra 2009. godine Institut ekonomskih nauka.

Tom prilikom za saradnike Instituta i profesore BBA ugledni gosti su održali prezentaciju najnovijeg izveštaja OECD Transition, Globalisation and Labour in the BS & CA Region, koja obuhvata 17 država iz regiona. Najavljena je i studija koju će OECD raditi za pet država, i to: Srbiju, Ukrajinu, Jermeniju i Azerbejdžan. Nakon predavanja otvorena je živa diskusija o aktuelnim pitanjima saradnje Srbije sa zemljama regiona Crnomorske ekonomske saradnje.

sep28_oecd1 sep28_oecd2

Gospodin Foy je nakon 6 godina ponovo posetio IEN. Nakon prezentacije ugledni gosti su razgovarali sa rukovodstvom IEN o obnavljanju saradnje koju je IEN nekada imao sa OECD.

sep28_oecd3 sep28_oecd4
sep28_oecd5 sep28_oecd6