Prof. dr Dragan Milinković Fimon na studijskom putovanju u SAD

Prof. dr Dragan Milinković Fimon, naučni saradnik Instituta ekonomskih nauka i rukovodilac odelenja za ekonomiku kulture, vratio se nedavno sa studijskog putovanja u SAD, gde je između ostalog, od 21. do 27. avgusta predsedavao žiriju Međjunarodnog filmskog festivala "Short Fest" u Palm Springsu. Tom prilikom je učesnicima Foruma festivala i Filmskog marketa održao master predavanje na temu "Ekonomika kinematografije i globalno filmsko tržište". Slično predavanje je profesor Milinković održao na Lojola Merimont Univerzitetu u Los Anđelesu, čime je, kako je ocenjeno, dao značajan doprinos razvoju naučne discipline ekonomike kulture, posebno u oblasti producentskog modela filmske proizvodnje.

U okviru boravka u Kaliforniji, Milinković je pored čuvenog teatra "Kodak" u kome se realizuje ceromonija dodele Oskara, posetio i druga kultna mesta jedinstvene holivudske filmske imperije, uključiv i zvaničan prijem kod guvernera države Kalifornije i popularnog holivudskog glumca Arnolda Švarcenegera.

avg21_fimon_sad1 avg21_fimon_sad2

avg21_fimon_sad3