Радионица "Примењена Stata"

predavanje

Toком 27 и 28. јуна 2018. године, у просторијама Института економских наука се одржала радионица "Примењена STATA - Deatonov модел одрђевања ценовне еластичности Анкете о потрошњи домаћинстава“. Скуп је реализован у сарадњи са Универзитетом Илиноис из Чикага у склопу активности на међународном пројекту „Унапређење политике опорезивања дуванских производа у земљама са ниским и средњим дохотком“. Предавачи на радионици су били професор Rijo John, Центар за истраживање јавних политика из Индије и Марко Владисављевић, истраживач сарадник на Институту економских наука из Београда.

У радионици су учествовали представници националних тимова свих земаља конзорцијума Западног Балкана које су ангажоване на овом интернационалном научно-истраживачком пројекту. Активностима конзорцијума координира Институт економских наука, а организација радионице "Примењена Stata" имала је за циљ упознавање учесника са основним елементима за рад у статистичком софтверу Sтата. Осим тога, сврха практичног дела радионице јесте обука учесника за реализацију микро економских истраживања користећи Deatonov модел процене ценовне еластичности тражње за одређеним производима.

Učesnici Učesnici
Učesnici Професор Rijo John