Интеррег ИПА Програм прекограничне сарадње Србија - Хрватска 2014-2020.

project

У априлу 2017. године, Заједнички одбор за праћење (Joint Monitoring Committee) Интеррег ИПА програма прекограничне сарадње Србија-Хрватска за период 2014-2020. године одобрио је за финансирање пројекат Института економских наука под називом Enriching tourism offer for persons with visual impairment and blindness (VISITUS). Пројекат VISITUS један је од 24 пројекта одобрених за финансирање од укупно 127 пројектних предлога пристиглих у оквиру Првог пројектног позива за период 2014.-2020, један од 6 прихваћених у оквиру Приоритетне области 3 - Допринос развоју туризма и очувања културног и природног наслеђа.

Циљ пројекта је креирање услова за унапређење туристичке понуде у пограничном подручју Севернобачког округа и Осјечко-барањске жупаније кроз проширење понуде за слепе и слабовиде.

Партнери на пројекту:

• Град Сомбор, Република Србија
  • Општина Ердут, Република Хрватска
  • Институт економских наука, Република Србија

Координатор тима Института економских наука је Петар Митић.