Међународна научна конференција у Коимбри (I)

Међународна научна конференција под називом "Economic Changes in a Time of Ccrisis: Challenges and Opportunities" представља део планираних активности истразивача на пројектима које финансира Министарство просвете и науке Републике Србије, а чији је носилац и Институт економских наука. На конференцији ће бити представљен велики број радова које су истраживачи Института и осталих партнерских институција реализовали у току вишемесећних истраживања на реализацији задатака у оквиру пројекта интегралних и интердисциплинарних истразивања (пројекат бр. 47009 Европске интеграције и друштвено-економске промене привреде Србије на путу ка ЕУ) и у оквиру основних истразивања (пројекат бр. 179015 Изазови и перспективе структурних промена у Србији: Стратешки правци економског развоја и усклађивање са захтевима ЕУ).

sep6_coimbra3   sep6_coimbra5
sep6_coimbra4   sep6_coimbra6
sep6_coimbra7   sep6_coimbra8

Првог дана конференције која се одржава на Економском факултету Универзитета у Коимбри (као главног организатора и у сарадњи са суорганизаторима – Институтом економаких наука, Grupe de Estudos Monetarios e Financeiros (GEMF), CEMAFI Internationalom, Београдском банкарском академијом и Универзитетом Ница – Софија Антиполис) презентовано је око тридесетак радова, разврстаних у шест секција. На конференцији су учествовали истраживачи и професори из више земаља света - Португалија, Србија, Луксембург, Италија, Француска, Тунис, Русија, Белорусија, итд.

fac_de_econ_univ_decoimbra   gemf   ien_logob10   cemafi_logom   bba_logom   universite_nicem

sep6_coimbra11   sep6_coimbra12
sep6_coimbra13   sep6_coimbra14
sep6_coimbra16   sep6_coimbra15
sep6_coimbra17   sep6_coimbra18
sep6_coimbra19   sep6_coimbra20
sep6_coimbra21   sep6_coimbra22
sep6_coimbra23   sep6_coimbra24

sep6_coimbra25

sep9_coimbra26
sep9_coimbra27   sep9_coimbra28

sep9_coimbra29

На крају првог радног дана науцне конференције руководство Економског факултета у Коимбри, главног организатора скупа, уприличило је пригодну свечану вечеру. Као представници српске делегације учестовали су Дејан Ерич, Срђан Режзепагић, Хасан Ханић и Бобан Стојановић.

sep9_coimbra30   sep9_coimbra31
sep9_coimbra32   sep9_coimbra33