Одржан пети Темпус МЕUTUDES састанак у Немачкој

У периоду од 1. до 4. јуна 2012. године, на Универзитету у Фрајбергу (Немачка) одржан је пети састанак Темпус пројекта МЕUTUDES. Састанку су присуствовали представници партнерских институција на пројекту, а представници Института били су др Срђан Реџепагић помоћник директора и Саша Миливојевић, сарадник.

jun4_tempus1   jun4_tempus2
jun4_tempus3   jun4_tempus4
jun4_tempus5   jun4_tempus6
jun4_tempus7   jun4_tempus8
jun4_tempus9   jun4_tempus10
jun4_tempus11   jun4_tempus12

Током боравка у Фреибергу, домаћин састанака проф. др Хорст Брезински је организовао за све учеснике састанка посету руднику Риецхе Зецхе где је поред посете руднику одржано предавање о користи овог рудника за цео регион.

jun4_tempus14   jun4_tempus15
jun4_tempus16   jun4_tempus17

jun4_tempus18

Посета Фрајбергу и овај Темпус састанак су успешно окончани 4. јуна 2012. године са врло конкретним предлозима и дефинисаним приоритетним активностима у даљем процесу реализације пројекта. Пројекат има за циљ креирање и отпочињање мастер програма "Европске студије" на Универзитетима у Новом Саду и Нишу, као и значајан сплет активности у оквиру Института економских наука, Универзитета у Београду и Универзитета Сингидунум - партнерских институција на пројекту