XIV Летња школа економије

Летња школа економије је 18. јула свечано отворена. Проф. Дејан Ерић, директор Института економских наука, је отворио Школу, и учеснике школе упознао са историјатом и активностима Института. Проф. Ерић је пожелео добродошлицу студентима, и пожелео им да сваким даном трајања школе постану богатији захваљујући новим знањима која буду стицали, и новим познанствима.

Дешавања по данима: [19. jул]    [20. jул]     [21. jул]     [22. jул]

jul119_lse2011

XIV Летња школа економије

18-22. јул 2011.
Програм

Уводно предавање је одржао господин Радован Јелашић, директор и председник Erste Bank Hungary, и бивши гувернер Народне банке Србије. Он је говорио о поукама које се могу научити из финансијске кризе у југоисточној Европи, а посебно се освртао на проблеме са којима се суочава Србија.

Други данашњи предавач је био господин John Fund, колумниста Вол Стрит Журнала. Он је одржао два предавања, од којих се прво бавило принципима слободне трговине, а друго тајнама економског успеха европских земаља које нису чланице Европске уније.

Господин Кристиан Вукојичић, заменик директора Сектора за наџор над делатношћу добровољних пензионих фондова, је одржао последње предавање данас. Он је студенте упознао са основним појмовима везано за функционисање приватних пензионих фондова, и дао је приказ њиховог пословања, као и очекиваних тенденција у њиховом развоју, у Србији и осталим земљама региона.

jul18_lse2   jul18_lse1
jul18_lse3   jul18_lse5